Tahran İşçi Sendikası ve Banliyö Otobüs Birimi’nden Deprem Açıklaması

Tahran İşçi Sendikası ve Banliyö Otobüs Birimi’nden Deprem Açıklaması

Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı deprem için en derin duygularımızla başsağlığı diliyoruz.

Türkiye’nin güneydoğusunda ve Suriye’nin kuzeyinde meydana gelen iki büyük deprem; şimdiye kadar bu iki ülkede 5.000’den fazla insanın canına mal oldu, on binlerce insan yaralandı ve geniş çapta yıkıma neden oldu.

Türkiye Taşımacılık İşçileri Sendikası konuyla ilgili bir açıklama yaparak depremde hayatını kaybedenlerin aileleri, yakınları ve tüm halka böyle başsağlığı diledi:

“Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bu sabah meydana gelen ve maalesef çevre illerde de ağır etkileri olan deprem felaketinde hayatını kaybedenlerin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Üç büyük fay hattına sahip olan ülkemizin deprem kuşağında yer alması, yaşanan tüm deprem felaketlerine rağmen gerekli hazırlıkların yapılmaması, bilim adamlarının uyarılarının dikkate alınmaması ve ciddi çalışmaların yapılmaması öfkemizi ve acımızı artırdı.

Deprem sorunu sadece yıkıcı depremlerden sonra anılmamalıdır. Yeni afetlerin yaşanmaması için bir an önce ciddi ve planlı çalışmaların yapılması gerektiğini bildirir, tüm yetkililerin bu konuda üzerlerine düşen görevi yapmalarını rica ederiz.”

Tahran ve Banliyö Otobüs Birimi Şirketi İşçi Sendikası, Türkiye ve Suriye’deki bu trajedinin kurbanlarına ve etkilenen insanlara, ayrıca Türkiye Taşımacılık İşçileri Sendikası’ndaki meslektaşlarımıza ve diğer işçilere en içten başsağlığı ve derin taziyelerini sunar. 

Adaletin tüm dünyaya yayılması ümidiyle

Tahran işçi sendikası ve banliyö otobüs birimi

18 Şubat 1401

 

 https://t.me/vahedsyndica

 https://www.instagram.com/vahedsyndica/

 https://twitter.com/VahedSyndicate

 www.vahedsyndica.com

 vsyndica@gmail.com

Share This