Kâtil AKP!

10 Ekim katliamının yaşandığı gün de bolsevik.org’da aynı başlığı kullanmıştık. Zira katliamın arkasınres 2da AKP’nin olduğunu herkes gibi biliyorduk. O gün bolsevik.org’da aynen şu ifadeleri kullandık: “AKP’li muktedirler her zamanki gibi ‘suçlu’ aramaya koyuldu! Kendilerini ise her katliamdan sonra olduğu gibi bugünkü katliamın ardından da basın önünde pür-i pak göstermeye çalıştılar… Katliamın neyi amaçladığı çok açık. Bugün eğer katliam olmasaydı, son zamanların en kitlesel eylemi gerçekleşecekti; ancak muktedirler ‘barış’ sloganlarının gür çıkmasını istemedi! Bu ‘uğurda’ bugün 100’e yakın kişiyi katlettiler. Katledilenler arasında 9 yaşında bir çocuk da var. Katliamın diğer hedefi ise, en barışçıl eylemleri dahi terörize ederek bundan sonraki eylemlerde halkın sokağa çıkmasını engellemek. Kısacası bizleri sindirmek ve evde tutmak en büyük hayalleri!”

Bu satırları 10 Ekim 2015’te yazmıştık. Aradan  1 yıl geçti ve bu süreçte AKP’nin katliamı bildiği halde engellemediği ortaya çıktı. Son süreçteki sözde yargılamada ise AKP’nin polislerinin katliama sevindiği IŞİD’lilerin ağzından mahkeme kayıtlarına geçti.

Bombacıları Taşıyan Terörist: “Polis Bizimle Selfie Çekildi”

Ankara katliamını gerçekleştiren canlı bomba Yunus Emre Alagöz ile birlikte ikinci canlı bombayı Gaziantep’ten Ankara’ya getirdiğini itiraf eden davanın kilit isimlerinden Yakup Şahin’in mahkemedeki ifadesi şöyle:

Herhangi bir örgüt ile ilişkim yoktur. İslami bir yaşam tarzım olması kimseye bağlı çalıştığımı göstermez.

– Koskoca Cumhurbaşkanı aldandık demiştir. Biz de ekmek parası derdindeyiz kandırılmışız.

– Polislerin baskısı ve işkencesi ile o ifadeyi verdim

– Antep’ten çıktım. Adana’da polis çevirdi. Halil’e mesaj attım. Onu aldılar sandım. Yanıt gelmeyince geri döndüm.

– Hiçbir engelleme görmeden Ankara’ya kadar geldim. Halil bana sen git az kaldı dedi. Halil bana “Senin işin bitti. Telefonu ver. Git istediğin otelde dinlen” dedi.

– Ben Ankara’ya giderken arabayı Halil’e verdim. O da Muhammet diye ismini bildiğim Yunus Durmaz’a vermiş. Arabayı geri alınca arabada el bombaları buldum.

– Emniyet beni gözaltına aldı. Evden çıkmadan önce uyuşturucu kullandığım için kendimi iyi hissetmiyordum.

– Polisler kendime gelince benimle selfie çektiğini fark ettim. Oradakiler elinize sağlık ama bir iki çocuk ölmüş dedi gülerek.

– Ankara’dan gelen iki polis bana Focus nerede diye sordu. Ben de Halil’in aracıdır. Yerini bilmiyorum dedim.

– Benimle sabah gözaltına alınanlara sordum. Onlara işkence yapmamışlar. Ankara’ya gelir gelmez sorgu odasına alındım. Polisler bizi dinlersen sana yardımcı oluruz dediler.

Evet, ifadeler böyle. Hırsızsınız! Kâtilsiniz! Hesap vereceksiniz!

bolsevik.org

CATEGORIES
TAGS
Share This