Boğaziçi Üniversitesi’nde Emekçiler Yeniden Ayakta! | Foto – Video

Boğaziçi Üniversitesi’nde Emekçiler Yeniden Ayakta! | Foto – Video

13 Aralık (bugün) tarihinde Boğaziçi Üniversitesi emekçileri, 2015 yılında Sayıştay denetiminden çıkan borcun yönetim tarafından emekçilere ödetilmeye çalışılmasını protesto etme amacıyla rektörlük önünde toplandı.

2015 yılında yapılan Sayıştay denetimi sonucunda o yıl indirimli verilen yemeklere karşılık olarak dönemin 4 okul yöneticisine 180 bin 598 lira zimmet çıkarıldı. Buna karşılık olarak ise Boğaziçi Üniversitesi yönetimi çıkan borcu emekçilerden almaya çalışıyor, borç ödenmediği takdirde icra ile emekçileri tehdit ediyor.

Servis haklarının elinden alınmasıyla daha önce eyleme çıkan ve iş bırakan Boğaziçi Üniversitesi emekçileri şimdi de yönetimin ceplerine göz dikmesiyle yine ayaklandı. Eğitim-sen’de yapılan toplantı sonucunda bu cezayı asla ödememe kararı alan emekçiler bugün rektörlük önünde toplanarak kararı protesto etti. Marksist Fikir Topluluğu da destek için eylemde yerini aldı. Öğrencilerin de yoğun katılım gösterdiği eylemde ‘Zafer Direnen Emekçinin Olacak!’, ‘Yönetim Elini Cebimizden Çek!’, ‘Taşeron İşçisi Köle Değildir!’, ‘İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!’ sloganları atıldı.

CATEGORIES
TAGS
Share This