Arjantinli Yoldaşlarımızı Serbest Bırakın

Arjantinli Yoldaşlarımızı Serbest Bırakın

Dün Buenos Aires’te Dünya Ticaret Örgütü’nün Macri ve hükümeti tarafından başkanlık edilen zirvesi gerçekleşti. Elbette ki DTÖ’nün bu toplantısına karşı Buenos Aires’te direniş de vardı. Çatışmalar, büyük mitingin sona ermesinin ardından Macri ve DTÖ karşıtı sloganlarla polis merkezinin önüne yürüyen Convergencia Socialist de Combate üyeleri ve bazı Gueveraist yapılar eylemlerini bitirmek üzereyken polis saldırısı sonrası başladı.

Şehir merkezindeki eyleme çevredeki halkı hiç umursamadan yüzlerce polis ve jandarma sert şekilde saldırdı. Arjantin’deki yoldaşlarımız CS de Combate örgütünün iki üyesi Natalia Pérez and Hernán Centeno polis saldırısı sırasında gözaltına alındı.

Polis saldırısı ve gözaltılar sonrasında yaratılan ortak kitlesel tepki sonucunda iktidar gözaltına alınanların çoğunu serbest bıraktı. Ancak Natalia Pérez and Hernán Centeno halen polis merkezinde alıkonuluyorlar. CS’den yoldaşlar gözaltıların serbest bırakılması için insanları polis merkezinin önünde toplanmaya çağırıyor. Gözaltındaki yoldaşlardan Hernan Centeno aynı zamanda Öğretmenler Sendikası (SUTEBE) üyesiyken Natalia Pérez ise Defensorias de Genero (Kadın Öz Savunma) aktivisti.

Yoldaşlara kızıl dayanışma mesajlarımızı gönderiyoruz.

Emperyalistler Defolun!
Yaşasın Sosyalist Dünya Devrimi!

CATEGORIES
TAGS
Share This