SEP Açıklaması

SEP Açıklaması

Sosyalist Emekçiler Partisi olarak tutuklu HDP milletvekili Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik iğrenç saldırıyı lanetliyoruz. Tarihimizden ve deneyimlerimizden biliyoruz ki bu topraklarda linççi grupların provokasyonlarının hepsinin ardında burjuva devletin eli olmuştur; bu saldırıda da bu gerçek değişmemiştir.

Milliyetçi bir nefret iklimi üzerinden kendi bastığı zemini güçlendirmek peşindeki AKP iktidarından ve onun pis işlerinde kullandığı faşist beslemelerinden başkası da beklenemez.

Burjuva devletin örgütlediği saldırıların vazgeçilmez bir parçası olan milliyetçi nefreti bütün bir halka mal ederek genelleştirmek iktidarın yaratmak istediği iklimi güçlendirecektir.

Halklar arasına kin ve nefret tohumlarını ekmek için canla başla çalışan AKP iktidarına karşı görevimiz Kürt halkının kendi belirleyeceği kader ne olursa olsun bu coğrafyada ezen ve sömüren, ortak düşmanımız egemen sınıflara karşı aynı mücadele cephesinde birleşerek kavga vermektir. Hepimizin kurtuluşunun tek yolu emekçilerin birliğinden ve bu cephenin vereceği mücadeleden geçmektedir.

CATEGORIES
Share This