SDH: Tutuklu Yunanistanlı Devrimcilerle Dayanışmaya!

Dünya kapitalizminin krizleri emekçilere dayatılmaya çalışılıyor. Syriza, AB emperyalizmi karşısında Yunanistan emekçilerinin sert hayır cevabına rağmen diz çöktü. Ancak geçmişi direnişlerle dolu Yunanistan emekçilerinin bir kez daha ayağa kalkacaktır. Memorandumun mecliste onaylanması sırasında sokaklarda direnen ve greve çıkara cevap veren emekçiler bu umudun temsilcisidir.  Bugün, Yunanistan halkının tek kurtuluşu olan devrim için mücadele edenler saldırı altında.  Syriza, bir baskı dalgası yaratarak radikal sınıf mücadelesinin önünü kesmek istemektedir. Bu nedenle memorandumun onaylanmasına karşı sokaklara çıkanlara sert bir polis saldırısı reva görülmüştür. Polisin azgın saldırısı ile gözaltına alınan ve tutuklanan 15 kişinin derhal serbest bırakılmalıdır.

Türkiyeli devrimci Marksistler olarak dünya devriminin en önemli halkalarından olan Yunanistan emekçileri ve devrimcileri ile dayanışmayı bir borç biliyoruz. Kazanılan her mevzi dünya kapitalizmine vurulan bir darbe olacaktır. Her zafer ve yenilgi ortak geleceğimizi belirleyecektir.

Aralarında devrimci Marksist OKDE-Spartakos üyesi iki yoldaşın da bulunduğu tutuklular Çarşamba günü yargılanmak üzere adliyede olacaklar. Bizler de onların yanındayız!

AB emperyalizminin dayattığı kölelik koşullarına karşı çıkan ve devlet terörü ile susturulmaya çalışılan devrimcilere özgürlük!

Krizin Faturası Patronlara!

Yaşasın enternasyonalist dayanışma!

 

World capitalism makes laborers pay for the crisis. Syriza bend the knee before EU despite the NO of the Greek people to the EU’s balackmail. However, the Greek working class has a history of resistance against crisis, fascism, coup d’états, and imperialism will rise up once again! The masses on the streets while the parliament voting for the memorandum is the representatives of this hope.

Today, revolutionaries who fight for revolution which is the only solution for the Greek people is under attack. Syriza plans to halt radical class struggle with pressure. Thus, masses faced with a brutal police attack when on the street against the memorandum and blackmail of the imperialism.  Police had arrested about 50 and 15 still arrested.

Once again denounce that we the revolutionary Marxists in Turkey are in solidarity with Greece which is one of the most critical part of the world revolution. Any gain is a victory over capitalism. Any triumph or defeat will determine our common future.

Those who are against the austerity is no arrested.

Those who are against the austerity are now arrested. Two of  them are comrades from OKDE-Spartakos .

Stop pressure on the anti austerity demostrators!

Immediate release for all arrested demonstrators !

Make the bosses pay!

Long live internationalism!

 

CATEGORIES
TAGS
Share This