Marksist Liseliler: Saraya, Umutsuzluğa Teslim Olmuyoruz!

Marksist Liseliler: Saraya, Umutsuzluğa Teslim Olmuyoruz!

13394131_289972721343016_7176836058228813062_n

Öncelikle,  saraya ve baskılara karşı sırtını dönerek bu direniş kıvılcımını çakan tüm liseliler, sıra arkadaşlarımızı selamlıyoruz. Ve meslek liseliler olarak en büyük ses çıkarma sorumluluğunun bizde olduğunu biliyoruz.Çünkü hem AKP’nin dayattığı eğitim sistemine hem de düzenin  ucuz iş gücü dayatmasına maruz kalıyoruz. Liseliler ilk kez  AKP’ye sırtını dönmüyor. Özgür bir gelecek için verilen mücadele bugün başlamadı. AKP’nin liselerdeki baskılarına yönelik bir patlamayı ifade eden bildiri hareketi ile de sonlanmayacak.Artık gençlik susmayacak AKP’ye, saraya ve onun ekmeye çalıştığı umutsuzluk tohumlarına karşı mücadele büyüyecektir.

Başkanlık heveslisi bilsin ki geleceğin “diplomalı işçileri”  onun saltanatını en temelinden sallayacak ve yeni bir ülkenin, yeni bir dünyanın inancını biraz daha büyüteceğiz. Okullarda oluşturulan baskı, dinselleştirilen müfredat ve kindar nesil  büyütme politikanız sökmeyecek. Bizler hala buradayız. Öfkemiz ve inancımızla lise sıralarındayız.

Bu dönemi direnişle kapatırken söz veriyoruz yeni dönemi direnişin ateşini büyüterek açacağız.Bildiriler sadece bir kıvılcım olacak. Bu kıvılcım ete, kemiğe bürünüp örgütlenecek ve geleceğin özgülük dolu günlerini kazanacak!

#LiselilerAyakta

Marksist Liseliler- Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

CATEGORIES
TAGS
Share This