Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu'ndan: "2015 'Yeni Bir Yıl' Olacak!"

Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu'ndan: "2015 'Yeni Bir Yıl' Olacak!"

2015 ‘Yeni Bir Yıl Olacak’

2014’te paranın tahtını kurduğu dünyadan gözyaşı ve sefalet eksik olmadı. Soma’da ve Ermenek’te göçük altında kalan insanlık logoGazze’ de bir kez daha bombalandı. Emperyalizmin kanlı bıçağı, IŞİD’in elinde halkları boğazladı. Ama söz hiçbir zaman sadece efendilerin olmadı. Emekçiler Yatağan’da özelleştirmeye, Brezilya’da piyasaya, Ferguson’ da polis terörüne, Kobanê’de barbarlığa direndi. Hala sorulacak hesap var!
2014, insanlığın mücadele tarihinden sadece bir perdeydi: zalime, zulme, diktaya, hırsıza, arsıza, katile direndik. Ancak daha son söz söylenmedi.
2015 yılına Ülker direngenliğini, Yatağan militanlığını ekledik.Haziran ruhumuzu demirci Kawa’nın ateşiyle harladık. Soma’nın öfkesiyle biledik. Eşitliğin, özgürlüğün, adaletin bayrağı sosyalizmin kızılını kuşandık. Son perde için hazırlanıyoruz.
O güne kadar da düzenin efendileri rahat uyku uyuyamayacak! 2015 yılında yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamak için örgütlenmeye devam edeceğiz. AKP diktatörlüğü, karşısında bizleri bulacak. Emperyalist barbarlık kardeşlik ve direnişle örülmüş bir duvara toslayacak.
2015’te sosyalizm bayrağını daha yukarı taşıyacak, dünyanın her yerine umut ekeceğiz. 2015, yeni bir yıl olacak!
Yarın Bizimdir!

Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu

CATEGORIES
TAGS
Share This