Adalet Yürüyüşü 8. Gününde, SEP Heyeti “ARTIK YETER!” Sloganıyla Yürüyüşte

Adalet Yürüyüşü 8. Gününde, SEP Heyeti “ARTIK YETER!” Sloganıyla Yürüyüşte

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlayan Adalet Yürüyüşü, bugün 8. gününde. Yürüyüşe bugün Barış Akademisyenleri ve SEP Genel Başkanı Güneş Gümüş ile birlikte Sosyalist Emekçiler Partisi heyeti de katılıyor.

Sabah 08.00 itibariyle Gerede civarında başlayan yürüyüş devam ediyor. Yürüyüşe bugün Barış Akademisyenleri de katılım gösteriyor. KHK’larla ihraç edilen akademisyenler eylemde “Geri Döneceğiz”, “Bilim İtaat Etmez”, “Sarayın İbişi Olmadık Olmayacağız” gibi dövizler taşıyor.

Sosyalist Emekçiler Partisi heyeti ise yürüyüşe “OHAL’e, İhraçlara, KHK’lara ARTIK YETER!” ve “Grev Yasaklarına ARTIK YETER” tişörtleriyle katılıyor. Aynı zamanda barış akademisyeni olan Genel Başkanımız Güneş Gümüş, yürüyüş esnasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bir sohbet gerçekleştirdi.

SEP üyeleri aynı zamanda “OHAL’e, KHK’lara, İhraçlara ARTIK YETER!” sloganıyla çıkan Marksist Bakış dergisini de taşıyor.

SEP Lideri Güneş Gümüş’ün Çağrısı

Aynı zamanda barış akademisyenlerinden olan ve KHK ile ihraç edilen SEP lideri Güneş Gümüş dün yürüyüşe şu sözlerle çağrı yapmıştı:

“Yarın Barış Akademisyenleri’nden bir grup olarak ADALET YÜRÜYÜŞÜ’ne destek olmaya gideceğiz. Aynı zamanda partimiz SEP’in Ankara İl Örgütü’nden de bir delegasyon yarınki yürüyüşte yerini alacak.

CHP’nin sınırlarının ve tutarlılık gibi koca bir probleminin olduğunun farkındayız, ama ülkenin içerisinde bulunduğu şu koşullarda CHP’nin sokağa çıkması önemlidir.

AKP Diktası’na olan karşıtlığı, sermaye ve emperyalizm karşıtlığıyla birleştiren; demokratik haklar mücadelesini emekçilerin acil talepleriyle buluşturan ortak bir mücadele cephesi olmadan yolumuzu açamayacağımız ortadadır.
Sosyalistlerin bu perspektifle sürece müdahalesi bu yüzden hayatidir.”

CATEGORIES
TAGS
Share This