Soyyiğit Patronu Bizi Arıyormuş (!)

Soyyiğit Patronu Bizi Arıyormuş (!)

Esenyurt’taki Soyyiğit Gıda fabrikasında çalışan işçi kardeşlerimizden aldığımız bilgileri yazdığımız için patron ve yönetim, fabrikada işçi avına çıkmış. Ama bizi bulamamış. Peşimize düşmüş. Neden? Gerçekleri söylediğimiz için, gerçekleri yazdığımız için.

Düşünün ki bir fabrikada patron silahla geziyor, işçilerin arasında silahıyla dolanıyor. Düşünün ki bir fabrikada patron işçilerin fazla mesai alacaklarına göz dikiyor. Düşünün ki bir fabrikada patronun kârları her yıl büyüyor ama işçilerin payı her geçen yıl daha da azalıyor.

Şimdi de düşünün, işçiler bu durumdan rahatsız oluyor. Konuştuğumuz bütün işçiler dertlerini anlatıyor. Biz de bunu kamuoyuna aktarıyoruz. Bunda rahatsız olacak ne var?

Apaçık belli değil mi? Soyyiğit patronları, işçilerin payını küçülterek kârlarını büyütmek istiyor ve buna karşı çıkacak her sesten rahatsız oluyor. Tam bir patron sınıfına uygun bir bilinç! Biz bunu garipsemiyoruz, tam tersine, Soyyiğit patronları kendi sınıflarının çıkarına uygun davranıyor.

Aynı şekilde Soyyiğit işçileri de kendi sınıfsal çıkarları için mücadele edebilir, ediyor, edecek. Bunda da garipsenecek hiçbir durum yok! Soyyiğit patronları, fabrika içinde ava çıkmak yerine bir dakika durup bu konuda düşünürlerse, işçilerin sömürüye karşı tepkilerinin, kendilerinin işçileri sömürmek için yaptıklarıyla aynı şey, yani sınıf mücadelesi olduğunu görecekler.

Sadece Soyyiğit’te değil, birçok fabrikada işçi arkadaşlarımız örgütleniyor, mücadele ediyor ya da mücadele edecek. Bize düşen bu mücadeleyi ilerletmek için sonuna kadar çaba göstermek.

Soyyiğit patronlarına sesleniyoruz: Bizi boşuna aramayın, fabrika içinde bulamazsınız bizi ama hem Soyyiğit’te hem Esenyurt ve birçok bölgedeki fabrikalarda bu mücadeleye katılmak için heyecanlanan yüzlerce, binlerce işçi olduğunu da unutmayın.

Yani sizin anlayacağınız: HEM HİÇBİR YERDEYİZ HEM DE HER YERDEYİZ!

BİRLEŞİRSEK KAZANIRIZ!

TAGS
Share This