Siyasi Linç Soruşturma Getirdi

Siyasi Linç Soruşturma Getirdi

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde 325 oyla seçilerek CHP İstanbul İl Başkanı olan Canan Kaftancıoğlu hakkında havuz medyasının tetikçilerinin hedef göstermesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Canan Kaftancıoğlu partinin sağ kanadı ve AKP’lilerce hedef haline getirildi. Halk Tv, Kaftancıoğlu aleyhinde yayınlar yaptı. Perinçek’in Aydınlık’ı ırkçı manşetlerle bu koroya katıldı ve nihayet 24 saat geçmeden Kaftancıoğlu’nun yıllardır yerli yerinde duran tweetleri bir anda suç sayılarak hakkında soruşturma başlatıldı. 

Canan Kaftancıoğlu, CHP’nin İstanbul İl Başkanlığını kongrede kazandı. İnsan hakları çalışmalarıyla tanınıyor. Partide görece sol bir çizgide olmasıyla biliniyor. Kongre’de Gezi şehitlerini anmış, Kobani’ye dayanışma mesajları göndermiş, faili meçhullere karşı sivil toplum çalışmaları içinde yer almış,Ermeni soykırımı konusunda muhalif fikirleri savunmuş bir isim. CHP’ye yüklenmek için Kaftancıoğlu’nun muhalif kimliğini kullanan AKP cephesi, leş kargası gibi olayın üstüne atlayarak Kaftancıoğlu’na jet soruşturma açtı.

Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu da           Kaftancıoğlu’nu hedef gösteren bu paylaşımı yaptı

 

Perinçek’in Aydınlık’ı ırkçı manşetle hedef gösterdi.

CATEGORIES
TAGS
Share This