Mücadeleci Demiryolu Emekçisi Soner Önal’ı Kaybettik

Mücadeleci Demiryolu Emekçisi Soner Önal’ı Kaybettik

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS)’nin kadro üyelerinden, militan demiryolcu Soner Önal’i sürgün edildiği Kırklareli’nde kaptığı COVID-19 nedeniyle kaybettik.

Soner sınıf mücadelesinde aldığı görevlerden dolayı 20’den fazla sürgün edilmiş, örnek bir mücadele insanıydı. BTS saflarında her türlü mücadelenin en önünde bulunan Soner arkadaşımızın kaybı bizleri ve BTS camiasını derinden sarsmıştır.

Son olarak demiryollarının özelleştirilmesine karşı etkin şekilde mücadele eden Soner arkadaşımız bu mücadelesinden ötürü pek çok demiryolcu BTS’li gibi sürgün edildi. Ve sürgün edildiği Kırklareli’nde COVID’e yakalandı. Haftalardır yoğun bakımda olan arkadaşımız maalesef bu mücadeleyi kaybetti.

Soner’in aramızdan ayrılışı Türkiye işçi sınıfı açısından büyük bir kayıptır. Onu sürgüne yollayanlar elbette ki utanmayacak ve en ufak bir sorumluluk hissetmeyeceklerdir. Ama BTS camiası ve öncü emekçiler Soner’in kaldığı yerden mücadeleyi büyütmek, demiryollarında ve her alanda sermayeyi yenmek için ellerinden geleni yapacaktır.

BTS camiasına, kederli ailesine, dostlarına ve tüm mücadele arkadaşlarının başı sağ olsun, sabırlar diliyoruz.

Anısı mücadelemizde yaşayacaktır.

Share This