Bolsevik.org Muhabirleri Cerattepe’den Aktarıyor: Maden İçin Top Yekun Savaşa Top Yekun Direniş!

bolsevik.org muhabirleri Cerattepe’de Cengiz İnşaat’ın yapmaya çalıştığı altın madenine karşı Artvin halkı ile birlikte. Hem direniyor hem de yurttaş muhabirlik yapıyor. Gün boyu kesilmeyen saldırılar sırasında bir muhabirimiz yaralandı, Yeşil Artvin Derneği’nin de içinde olduğu çok sayıda yurttaş gözaltına alındı.

Sabah saatlerinden itibaren polise ve jandarma takviyesini  genişleten AKP’ye ve Cengiz İnşaata yönelik öfke sadece Cerattepe’de değil Artvin merkez ve Hopa’da da ses getiren eylemlere sebep oldu. Aynı zamanda İstanbul,Ankara, Bursa, Sinop, İzmit gibi illerde dayanışma eylemleri düzenlendi.

Gün boyunca süren Cerattepe ve Artvin’deki direnişten kareler:

(Fotoğraflar: bolsevik.org)

Cerattepe’de gece boyunca nöbet sürdü. Sabahın erken saatlerinde ise günün ilk plastik mermili, gaz bombalı saldırısı başladı. Saldırının duyulması üzerine alana yeniden akın eden halk, barikatlar kurarak jandarma ve polise karşı koydu. Gün içerisinde saatlerce de defalarca çatışmaya giren halk direnişten vazgeçmiyor.

Cerattepe’deki saldırıların kesilmemesi nedeniyle akşam saatlerinde bütün Artvin sokaklara döküldü. Valilik önünde büyük bir kalabalık hem saldırıları hem de maden projesini protesto etti.

AKP, rant projesi için bütün devleti seferber edip,  halka ölümüne saldırmaktan geri durmuyor.

Bosevik.org muhabirlerinin nöbet yerinden izlenimleri dakika dakika bolsevik.org’un facebook sayfası  (www.facebook.com/bolsevikorg) üzerinden aktarılıyor.

Gelişmeleri hem  facebook sayfamızdan hem de internet sitemizden takip edebilirsiniz.

CATEGORIES
TAGS
Share This