Boğaziçili Öğrencilerden Cargill İşçilerine Dayanışma Ziyareti (VİDEO-HABER)

Boğaziçili Öğrencilerden Cargill İşçilerine Dayanışma Ziyareti (VİDEO-HABER)

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, patronların sendika hakkına, insanca çalışma koşulları talebine tahammülleri olmadığı için işten attığı Bursa’daki Cargill işçilerine dayanışma ziyareti gerçekleştirdi. Boğaziçi öğrencileri bir süredir üniversite kampüsünde yürüttükleri kampanya ile topladıkları yardımları işçilere ilettiler.

Boğaziçi Öğrencileri’nin başlattığı direnişteki işçilerle dayanışma kampanyası iki hafta sürdü. Öğrenciler bildiri dağıtarak, afiş asarak kampüslerdeki arkadaşlarına ulaştı. Kampanya boyunca hem Cargill’den Flormar’a direnişte olan işçilerin sesi bir kez dahakampüslere taşınmış oldu hem de Cargill işçileri için dayanışma amacıyla gıda, elbise gibi ihtiyaçlar toplandı. Yardımların toplandığı 2 haftalık süreçte öğrenciler, işçiler, akademisyenler katkı sundu. 

Boğaziçili öğrenciler, topladıkları yardımları da yanlarına alarak bugün Bursa’daki Cargill işçilerini ziyaret etti. Cargill işçileri, Boğaziçi öğrencilerine teşekkür etti, öğrenciler ve emekçiler arasındaki dayanışmanın önemi konuşuldu. Ziyaret dayanışma sohbetleri ve halaylarla sona erdi.

Görüşünü aldığımız Boğaziçi Üniversitesi Marksist Fikir Topluluğu üyesi “Daha önce de emekçiden yana tavırlar ortaya koymuştuk. Geçtiğimiz aylarda tutuklu havalimanı işçilerine mektup kampanyası, havalimanı ve flormar işçilerinin katıldığı bir panel gibi etkinliklerle direnişteki işçilere destek olmuştuk. Bugün ise dayanışma kampanyamızla Cargill işçilerine destek olduk, bundan sonra da sermayeye karşı emekçilerin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

TAGS
Share This