Bakırköy'de Krize Karşı Miting (Foto-Haber)

Bakırköy'de Krize Karşı Miting (Foto-Haber)

İstanbul’da yaklaşık 2 aydır devam eden “Krize Karşı Emeğin Haklarını Savunmak İçin Omuz Omuza” kampanyasının bir parçası olarak dün Bakırköy’de bir miting gerçekleştirildi. İncirli-Dikilitaş’ta toplanan kitle 14.00 itibariyle yürüyüşe başladı. Miting Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşti.

Başta KESK’in bölge mitingi olarak planlanan, sonrasında ise İstanbul’da kampanya bileşenlerinin ortak mitingi olarak organize edilen Bakırköy Mitingi dün gerçekleşti. 2 aydır devam eden sokak kampanyasının ardından gerçekleşen mitinge yaklaşık bin 500 kişi katıldı.
Mitingde sol örgütlerin kortejlerinin zayıflığı ve enerjisizliği dikkat çekti. Sosyalist Emekçiler Partisi ise kampanyanın en aktif bileşeni olmasının hakkını vererek mitingin en coşkulu, enerjik ve hem nitelikli hem de kalabalık kortejiyle öne çıktı.
Sosyalist Emekçiler Partisi İstanbul İl Örgütü’nün sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunlar söylendi:
“Dün Bakırköy’de krize karşı mitingimizi gerçekleştirdik. Mitingde parti kortejimiz katılım, coşku, içerik ve disipliniyle öne çıktı.

İki aydır İstanbul’un dört bir tarafında yürüttüğümüz kampanyanın ardından bu mitinge geldik. Sokak çalışmaları sırasında gösterdiğimiz enerjiyi mitinge de aktardık.
Sosyalist sol için, emekçi halka somut kampanyalarla gitmenin, birlikte mücadele edecek araçlar geliştirmenin önemi bir kez daha açığa çıktı.

Mitingten sonraki görevimiz, krize karşı kampanyayı derinleştirerek devam ettirmektir. Kriz devam ettikçe, milyonlarca insan AKP ve düzenden umudunu yitirecek. Sosyalist sol, alternatif olduğunu hissettirirse, ciddi çıkışların önü açılacak. Bunun için solun sokakta varlık göstermesi olmazsa olmaz.
SEP olarak başta İstanbul olmak üzere her yerde, emekçi halka ulaşmak için bütün imkanları zorlamaya devam edeceğiz.
Mitingte kitlelere de umut olan sloganımızı tekrar haykırıyoruz:
SOSYALİSTLER VARSA UMUT DA VAR!
CATEGORIES
TAGS
Share This