Sosyalist Emekçiler Partisi Girişimi: Sosyalistler Varsa Umut Var!

Sosyalist Emekçiler Partisi Girişimi: Sosyalistler Varsa Umut Var!

umut
Bu ülkede yaşamak her gün daha da zorlaşıyor; bizlere umut veren, yaşama sevincimizi perçinleyen ne varsa saldırıya uğruyor, ellerimizden kayıp gidiyor. Bu da yetmiyor, tek bir kişinin sonsuz bekası uğruna, tek adam rejimine giden yolda tek tek uçurumdan atlamamız bekleniyor diktatör yolunu dikensiz gül bahçesine çevirmek istiyor;

– Parlamentodan sokağa, medyadan, üniversiteye, atölyelerden, madenlere, inşaatlara, hatta evlerimizin içine kadar her şey yeniden tasarlanıyor.

– Bu vurgun düzeninin ve onun ülkedeki yürütücüsü AKP’nin yarattığı hastalıklı toplumun etkilerini her gün daha da fazla yaşıyor ve çaresizce sindirmek zorunda bırakılıyoruz.

– Seri katilinden, sapığına, çocuk tecavüzcülerinden, kadın düşmanlarına varana değin her türlü pisliğin arkası korunup kollanıyor, canımız her gün daha fazla yanarken sevdiklerimizi kaybediyoruz.

– Emeğimize alınterimize biz doğmadan el koyanlar boğazımızı sıkıp lokmamızı çalmak derdinde;

• Kiralık işçilik yasasını gece yarısı meclisten yıldırım hızıyla geçirip zincirlerimizi deli gömleğine çeviriyorlar

• Kıdem tazminatını ortadan kaldırıp, açlık sınırının kat be kat altında dayattıkları asgari ücretle bin bir şükür içinde yaşamamızı bekliyorlar

• 14 yılda en az 17 bin işçi hayatını kaybetmişken iş kazaları için alınan hiçbir güvenlik yok! Üstüne üstlük de işçinin sesini yükseltebileceği alanlar daralıyor.

• Sendikasızlaştırmayla, işçileri kendi içinde kadrolu, taşeron şimdi bir de kiralık diye bölerek birleşmesinin önündeki engeller sağlamlaştırılıyor.

Peki, NASIL DİRENECEĞİZ? Tıpkı bundan 3 yıl önce Gezi direnişinde olduğu gibi NASIL TİTRETECEĞİZ ONLARI?

Cevap hiç de fellik fellik aranacak bir yerde değil. Kendi gücümüzde, bizim ellerimizde. Çok uzağımızda değil, çok geçmişte kalmış değil, bugün Fransa’da emekçiler bize de dayatılan deli gömleğini yırtıp atıyor. Köleliğe, daha uzun saatler daha güvencesiz çalışmanın önünü açacak olan yeni yasaya karşı, işçi gençlik el ele direniyor; grevlerle sistemi krize sokuyor.

Biz; SOSYALİST EMEKÇİLER PARTİSİ, olarak muhalefetini göstereceği kanalları bulamayan, AKP’nin zulmüne boyun eğdirilen bütün emekçilerin ancak bu şekilde birleşeceğini ve sistemi köklerinden sarsacağını iddia ediyoruz!

ÇÖZÜM SINIF MÜCADELESİNİN  YÜKSELTİLMESİNDE!

Çünkü bu dünyayı biz yaratıyoruz, patronların yan gelip yattığı zeminin altında biz duruyoruz, hepimiz. Biz bu zemini kırıp yerine hepimiz için yenisi kurmayı da biliriz. İşte o zaman bizi kutuplaştırmayla bölen, geleceğimizi çalan, hakkımızı alan diktatörler patronlar kaçacak delik arayacak!

Sosyalistler bu topraklarda yeniden umut olacak!

CATEGORIES
TAGS
Share This