SEP Açıklaması: “Yüzyılın Anlaşması, Yüzyılın Caniliğidir!  İsrail devleti yıkılmalıdır!”

SEP Açıklaması: “Yüzyılın Anlaşması, Yüzyılın Caniliğidir! İsrail devleti yıkılmalıdır!”

Dünyanın iki haydut devleti, ABD ve İsrail, Filistin’i bir devlet olarak haritadan silen, Filistin halkının tüm egemenlik haklarını yok etmeyi hedefleyen “Yüz Yılın Anlaşmasını”nı açıkladı.

ABD, 2017 yılında Kudüs’ü tek taraflı olarak İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ilan ettiği süreci tamamlamak üzere, Filistin topraklarındaki işgalci Siyonist devletin tek hakim kılındığı projeyi ilan etmiş oldu. Bu tarihsel saldırıyı, FHKC politbüro yetkilisi Marwan Abdülal, “Trump’ın söylediklerinin barış ile alakası yok, barış değil savaş ilan etti” şeklinde değerlendirdi.

Bu anlaşma ile Ortadoğu’ya daha fazla kan ve gözyaşı vaat eden bu emperyalist katiller, zaten on yıllardır işgal altındaki Filistin topraklarının da neredeyse yarsının İsrail’e verilmesini, tamamen parçalanan Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimlerinin İsrail’in parçası sayılmasını, Filistinlilerin tehcirini, 6 milyon Filistinli mültecinin geri dönüş hakkının ellerinden alınmasını, Filistin’in silahsızlandırılmasını öngörüyor. Emperyalizm, yeni bir Filistin devleti kurulacak şeklinde ilan etse de gerçekte Kudüs ilhak edilecek ve Filistin, İsrail ordusu tarafından “korunan” bir vilayete dönüştürülecek. Trump, Filistin halkını “Bu onların önündeki son barış fırsatı olabilir” diyerek küstahça tehdit ederken, bu anlaşmayı uygulamak için kadim halkı katletmeye hazır olduğu niyetini gizlememektedir.

Anlaşma açıklanmadan önce silahlı güçlerini Filistin üzerine çeviren İsrail devleti katliam yapmaya hazırlanıyor. “Anlaşmanın” uygulaması için 4 yıl süre öngören ABD-İsrail, bu süre içinde ağır silahlarla Filistin direnişini teslim almak ve her türlü mücadelenin belini bükmek için elinden geleni yapacaktır. Akan her damla kandan emperyalizm sorumludur. Batı Şeria üzerine doğrultulan İsrail namluları derhal bölgeden çekilmelidir! Kudüs Filistinlilere verilmeli, Gazze kuşatması derhal sonlanmalıdır!

Biz devrimciler, sadece Filistin’in emperyalizm tarafından yok edilmesi anlamına gelen bu anlaşmayı değil, Siyonist İsrail devletinin varlığını da kabul etmiyoruz. Sadece Filistin halkının değil, tüm Ortadoğu halklarının geleceği için İsrail devleti yıkılmalı, Siyonizm ve ABD emperyalizmi bölgede yenilmelidir.

Filistin halkının gerçek dostları yalnızca devrimci sosyalistlerdir.

ABD emperyalizminin Erdoğan gibi müttefikleri, İsrail devletinin dostları ve ortakları Filistin halkının davasını istismar eden ve kaynaklarını yağmalayan ikiyüzlülerdir. Ortadoğu’ya saplanan bir bıçak olan İsrail devleti, Sosyalist Ortadoğu mücadelemizle sökülüp atılacaktır.

Ortadoğu emekçilerinin etnik ve mezhepsel savaşları sosyalist mücadele ile aşarak; emperyalizme ve kapitalizme sosyalist bir Ortadoğu kurması, Filistin halkının egemenliğinin koşulsuz şartsız tanınmasının tek koşuludur.

Nehirden denize özgür Filistin!

Kahrolsun ABD-İsrail emperyalizmi!

Emperyalistler Ortadoğu’dan defolun!

Yaşasın Sosyalist Ortadoğu Federasyonu!

Share This