SEP: “Kudüs Filistinliler’indir! ABD, İsrail, AKP: Ortadoğu’dan Defolun!”

SEP: “Kudüs Filistinliler’indir! ABD, İsrail, AKP: Ortadoğu’dan Defolun!”

Bugün ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması sebebiyle Filistin halkı gün boyu eylemdeydi. Arkasına emperyalizmi alan Siyonist İsrail rejimi Filistinliler’e gerçek mermilerle saldırdı. Bugün içerisinde ölü sayısı 50’lere vardı, giderek artıyor. Yaralı sayısı ise binlerle ifade edilebiliyor.

ABD Başkanı Trump’ın büyükelçilik provokasyonu, İsrail’in katliamı ve AKP’nin ikiyüzlülüğü üzerine bir açıklama yayınlayan Sosyalist Emekçiler Partisi “ABD, İsrail, AKP: Ortadoğu’dan Defolun!” dedi.

Açıklamanın tamamı:

“Aralık ayında Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklayan ABD ve azılı emperyalist Trump, bugün Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyor. Filistin halkı saatlerdir bu durumu protesto ediyor. İsrail polisi Filistinliler’e gerçek mermilerle ateş açıyor.

İsrail güçleri, akşamüstü saatlerine kadar toplamda en az 43 Filistinli’yi katletti! Yaralı sayısı binlerle ifade ediliyor!

Başta ABD olmak üzere emperyalist güçlerin ve Siyonizm’in Ortadoğu’daki varlığı, bütün Ortadoğu halkları için savaş ve katliam tehdidi yaratıyor. Bu vampirlerin bölge halklarına getireceği ancak ve ancak kan, gözyaşı, sömürü ve talandır!
Bırakalım Kudüs’ün başkent olarak sayılmasını, Amerikan emperyalizminin Ortadoğu’daki karakolu olan Siyonist İsrail devleti meşru değildir. Filistin halkının egemenliği koşulsuz şartsız tanınmak zorundadır.

Bu da ancak emperyalist kapitalist düzene karşı çıkmakla olur! Bakmayın AKP ve Erdoğan’ın atıp tutmalarına. Bugün Ortadoğu’da ABD ne ise AKP de aynısıdır! Her seferinde Filistin meselesini istismar eden Erdoğan ve AKP, Filistin’in maddi varlıklarını peşkeş çeken İsrail’le anlaşmalar yapabilmek için ağızlarının suyu akarak harekete geçmişlerdi.

ABD’yi sorunun bir parçası olmakla suçlayıp çözümün bir parçası olmaya çağıran Erdoğan, Trump’ın açıktan yaptığı hamleleri, kapalı kapılar ardında yapmaya çağırmaktadır. Yoksa ikisinin de meşrebi, hele ki söz konusu Ortadoğu olunca, aynıdır.
Emperyalistlerden çözüm gelmez. Emperyalizmin bizdeki küçük ortakları Erdoğan gibileri de Filistin halkına gerçek bir sahip çıkış gösteremez.

Filistin halkının tek dostu Ortadoğu’nun emekçi sınıflarıdır. Başta Türkiye olmak üzere bölgedeki bütün emekçi sınıfların tek alternatifi Filistin halkının yanına olmak; emperyalist kapitalizme, Siyonizm’e ve Erdoğan gibi bölge diktatörlerine karşı mücadele etmektir. Ortadoğu’da tek kurtuluş vampir sürüsüne karşı sosyalizm bayrağını yükseltmektir.

KUDÜS FİLİSTİNLİLER’İNDİR! 
ABD, İSRAİL, AKP: ORTADOĞU’DAN DEFOLUN!
YAŞASIN SOSYALİST ORTADOĞU”

CATEGORIES
TAGS
Share This