SDH: "Halkların Kardeşliği İçin Saraylara Savaş!"

SDH: "Halkların Kardeşliği İçin Saraylara Savaş!"

AKP’nin savaş politikaları iktidarları boyunca binlerce kişiyi katletti. Suriye, Roboski, Suruç ve bugün Kürdistan’da11936505_626788217424889_7066326893632227055_o devam eden çatışmalar…
AKP çatışma ve kutuplaşmadan nemalandı, nemalanıyor. Kürt halkının meşru taleplerini uzun yıllardır kendisi için bir siyasi çıkar mekanizmasına dönüştürülmüşken bugün yeniden çatışmalar başladı.
AKP’li bakanlar zırhlı araçlarda “şehitlik mertebesi”ne ulaşmayı bekliyor fakat 18 bin lirası olmayan yoksul halk çocukları bu kanlı savaşa sürülüyor.
Başbakan savaş naraları atıyor: “feda etmeye hazırız”  Çatışmalar başladığından bu yana çok sayıda insan ve hatta çocuk yaşamını yitirdi.Evler yakıldı, köyler boşaltıldı. 90’ların kanlı yöntemleri yeniden devreye sokuldu. 

 Ve “feda edilenler”in hepsi yoksul evlerine tabutlar içerisinde döndü. O evlerden artık yeter feryadı, protestolar yükseldi. AKP’li bakanlar, belediye başkanları halkın sert tepkisini görüyor. Fakat feryat edenler “terörist” ilan edildi. 2 asker yakını bakanı protesto ettiği için tutukladı. Savaşa karşı duranlar susturulmaya çalışılıyor.

Sürekli Devrim Hareketi olarak “Saraya Savaş, Kondulara Barış: İnadına Halkların Kardeşliği” diyerek kampanyamızla sokaklara çıkıyoruz.
Sarayın savaşına kurban verecek tek bir damla kan, tek bir genç yok. Bu kirli savaşa hayır demek için tüm emekçileri ve gençliği ısrarla halkların kardeşliğini savunmaya çağırıyoruz.

Halkların, işçilerin, gençlerin ve kadınların katili iktidardan hesap sormanın ŞİMDİ SIRASI!

Halkların Kardeşliği için Saraylara Savaş!

Çeşitli illerde yürütülen kampanya faaliyetlerinden fotoğraflar:


 
 

CATEGORIES
TAGS
Share This