Emniyet Müdürüne Ayak Kırmak Yetmedi: “Kafalarını da kıracağız”

Emniyet Müdürüne Ayak Kırmak Yetmedi: “Kafalarını da kıracağız”

Adıyaman’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sonrasında konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper “Biz uyuşturucu satıcılarının bellerini kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Yeri gelirse kafalarını kıracağız” açıklamasında bulundu. Metin Alper’in açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya mesaj niteliğindeydi.

Geçtiğimiz günlerde Genel Güvenlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Toplantısında konuşan Süleyman Soylu ‘Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız.’ demişti.

Geçer Akçe Mafyatik Pozlar

Akp iktidarı döneminde artan ve sırtını iktidara yaslayıp havaya boş laflar sıkan, astığım astık kestiğim kestik tarzlarıyla, tüm lafları fasarya olan mafya özentileri, çeşitli alanlarda ve çeşitli söylemlerle karşımıza çıkabiliyor.

Süleyman Soylu ve benzerlerinin ağızlarından eksik etmedikleri açıkça suça teşvik eden, suçu meşru gören söylemleri Sedat Peker gibilerle uyum içerisinde gırla gitmekte. Uyuşturucuyla mücadele adı altında polis terörünü meşru gösterip uyuşturucu trafiğinin asıl sorumluları olan uyuşturucu baronlarının kılına dokunmayan iktidar ve onun bakanı yaptığı açıklamayla samimiyetsizliğini tekrar göstermekte.

Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldıran şahısla yan yana fotoğraf veren, açıktan suça teşvik çağrıları yapan Süleyman Soylu gibi Barış Akademisyenleri’ne ‘Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizim için çalacak’ ‘Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızda duşa alacağız.’ diyen Sedat Peker’in Süleyman Soylu  döneminde yıldızının parladığını hatırlamakta yarar var. 

Süleyman Soylu’nun açık mafyatik ilişkileri ve yöntemleri OHAL ile yönetilen ülkenin içişleri bakanının neden Soylu olduğunu gözler önüne sermeye yeter. Ülkenin ana muhalefet başkanını bile “Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi, ipin de çürüktür. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum, sen bittin. ” diyerek tehdit edebilmesi siyasette her yolun, her kabadayılığın meşrulaştırılmasına yaradı. Soylu, bu iktidarın içinden gelenleri açıktan söyleyen sestir. Onun emniyet müdürleri, polisi de o yoldan gidecektir.

Zorbalık ve mafyatik ilişkileri devlet işleyişi içinde meşru hale getiren AKP’nin düzenin kendi hukuk sisteminde hiç haz etmediğini zaten biliyoruz. Süleyman Soylu’nun kol bacak kırma emri ile yöntemler bir “kademe” daha keyfiyete ve aleni yargısız infaz ile işkenceye çağrıya ilerlemiş oldu. 

CATEGORIES
TAGS
Share This