Dün Ali Deniz, Bugün Ozan! “Yarın Kim” Diye Sormamak İçin Mücadeleye!

Dün akşamki katliamda ölen 34 kişinin (yazıyı sabaha karşı 4’te kaleme alıyoruz. Rakamın artacağı kesin gibi) arasında ODTÜ öğrencilerinden Ozan Akkuş’un da olduğu açıklandı. Ozan, 10 Ekim katliamfft31_mf7643539ında yaşamını yitiren Ali Deniz Uzatmaz’ın arkadaşıydı.

Ozan, 10 Ekim katliamında yaşamını yitiren Ali Deniz Uzatmaz için şu paylaşımları yapmıştı: “Ankara’da okuyabilmekti en büyük hayali. Nereden bilecekti ki?”

“Gözlerimizden akan yaş bile ellerinizdeki kanı temizleyemeyecek. O temiz adam her zaman sizin yakanızda, bizim kalbimizde kalacak”

Geriye Çekilmek Yok! Mücadele Etmek Tek Seçeneğimiz!

Ankara’da kısa aralıklarla 3 bomba patladı. Tamamında AKP yayın yasağı getirdi, sosyal medyayı yasakladı. Katledilenler bizleriz, katliamı gerçekleştirenlere sokaklar serbest, bizlere haber almak yasak!

Artık yeter! Dün Ali Deniz, bugün Ozan. Katliamlarda yüzlerce kardeşimizi kaybettik. Mücadele etmek yerine “güvenli” görülen alanlarda kalmaya çalışmak katliamcı AKP’yi daha fazla cesaretlendirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Öyle bir noktaya geldik ki, insanlar artık tek güvenli yerin evleri olduğunu düşünüyor. AKP’li muktedirler saraylarda, sokaklarda korumalarla “güvenlik bekçileriyle” arz-ı endam ederken bizlere sokakların ne kadar güvensiz olduğu algısını zerk ediyor. Çünkü bizler sokakta olduğumuz sürece, onlar kendilerini güvende hissetmiyor.

Unutmamak lazım: Kendilerini evlerinde güvende hissedenler dahil, AKP iktidarda olduğu sürece herkesin yaşamı risk altındadır! Düne kadar Sur’da, Cizre’de, Nusaybin’de de insanlar kendilerini evlerinde güvende hissediyordu. Bugün orada insanlar evlerinde katlediliyor. Düne kadar bizler de Yüksel Caddesi’nde, Karanfil’de, İstiklal’de yürürken kendimizi görece güvende hissediyorduk!

Uzun lâfın kısası, AKP var olduğu sürece hiçbirimizin yaşamı güvende olmayacak!

Dün söylüyorduk, bugün artık her şey daha net! Gri alan yok! Ya sosyalizm; ya barbarlık!

Son olarak; sizi de, yayın yasağınızı da tanımıyoruz!

bolsevik.org

 

CATEGORIES
TAGS
Share This