Yavuz Bingöl’de Alçalmanın Sınırı Yok!

55eaaa52f018fbb8f88ee5a3

Yavuz Bingöl, AKP rejiminde dümeni iyice şaşıranlar listesinde ilk üçe girer. Güce tapmanın, ses çıkaranın en ağır bedelleri ödemeyi göze aldığı bu dönemde saraydan yana olmanın kolay olduğu günlerden geçiyoruz. Daha önce kendisini “sol”da lanse eden  Yavuz  Bingöl gibi niceleri bugün saraya yaranmanın derdinde. Daha önce Berkin Elvan’ın miting alanlarında yuhalatılmasına ” hak verdiğini” ifade eden Yavuz Bingöl alçalmanın sınırının olmayacağını gösterdi.

Bingöl, bugün Günaydın’da Erdoğan’a yönelik hayranlığını ve sevgisini dile getiriken haberde şu ifadeler yer aldı:

“Erdoğan’la olan yakınlığım bazılarının ağrına gitti. Erdoğan’ı sevmek suç mu? Ben kendisinin duruşunu seviyorum. Erdoğan, herkesin saldırdığı bir dönemde bize sahip çıktı” diyerek kendisine vefa borcu olduğunu, ölene kadar da Erdoğan’ın arkasında olacağını belirtiyor. Cumhurbaşkanının kültür-sanat projeleriyle yakından ilgilendiğini anlatan Bingöl, sözlerine şöyle devam ediyor: “Sayın Cumhurbaşkanına, Ahmet Yesevi müzikalinden bahsettiğimde, hemen hayata geçirmemizi, kendisinin de gereken desteği vereceğini ifade etti. Yabancılarla birlikte Mevlana’nın da etkilendiği Ahmet Yesevi’yi tanıtmak için uluslararası bir müzikal hazırlıyoruz.”

Bingöl, siyasi görüşlerinin değiştiğini iddia edenlere de şu cevabı veriyor: “Solcu doğdum, solcu öleceğim; görüşlerim değişmedi. Solculuğun en değerli vasıflarını hayata geçirmiş biriyim. Solculuk, paylaşım demektir. Ben hayata insan olarak bakıyorum, ideolojik açıdan bakmıyorum. Erdoğan, siyaset döneminde oyunu sürekli artıran, halkın seçtiği bir lider. Doğal olarak dostu da, düşmanı da, çekemeyeni de olacaktır. Benim kendisine çok büyük saygım ve sevgim var. Kendisi çok büyük bir dünya lideri. Ben onu seviyorum, siyasetini seviyorum”

Yavuz Bingöl, kendisine yapılan haksız saldırılardan sonra her şeyden elini eteğini çektiğini belirterek “Artık bana yapılan saldırıları çok önemsemiyorum, rahatsız da olmuyorum” diye konuşuyor. Bingöl, Erdoğan’a duyduğu vefayı da şu sözlerle anlatıyor: “Bana küfürler edilirken, bana samimiyetle yaklaşıp beni koruyan kişi kendisi oldu. Cumhurbaşkanımıza olan düşmanlığı haksız buluyorum. Kendisi bir dünya lideridir ve liderler hep hedeftedir. Dostu kadar, düşmanı da olur.”

CATEGORIES
TAGS
Share This