Videos
Che ve Küba Devrimi
13
2
Posts

Aylık siyasi yayınımız Sosyalist'in yeni sayısı " Ihtiyacımız olan Birleşik Mücadele Cephesi " manşetiyle çıktı! Yayınımıza ulaşmak için sayfamıza mesaj atabilirsiniz.

Image may contain: 1 person

AKP’nin KENDİNİ KURTARMA SAVAŞINA ORTAK OLMAYACAĞIZ!

Afrin Operasyonuna HAYIR!

AKP Afrin’e düzenlediği operasyonla ülke içinde giderek sıkışan pozisyonunu rahatlatmak için milliyetçilik ve şovenizmin devreye girmesini hedefliyordu. Amacına da ulaştı. Suriye’de cihatçı çetelere verdiği destekle akan gözyaşının ve kanın bilfiil sorumlusu olan iktidar bugün her sıkıştığında devreye soktuğu kartı tekrar oynuyor; yani milliyetçilik üzerinden tüm halkı birleştirip kendi çelişkileri...nin; hırsızlık, yolsuzluk, emek düşmanlığının üzerini kapatmaya çalışıyor.

Suriye iç savaşının başından beri ABD’yle aynı safta yer alan iktidar bugün yaptığı her hamle boşa çıkıp da sahada rezil olunca antiemperyalist maskesini takıyor, Kürt halkının tarihsel kazanımlarını yok sayarak başka bir ülkenin topraklarında işgale girişiyor. AKP’nin çivi çiviyi söker hesabıyla ortaya koyduğu saldırganlık, emekçi ve ezilen halkları birbirine düşürerek kendi krizini aşmak içindir. Böylece grevleri yasaklanan işçiler, OHAL ve KHK’larla işinden atılan hakları gasp edilen binler aslında AKP’nin 2019’a giderken ikbali için görmezden gelinecek, hesaplar bir sonraki bahara ertelenecek ve en önemlisi de iç siyasetteki yerin dibine batan politikaların karşılığında öfkelenen kitleler Kürt halkına yönlendirilecek.

Marksist Fikir Toplulukları olarak AKP’nin Afrin işgaline karşı ezilen Kürt halkının yanındayız. Ortadoğu coğrafyasını kan gölüne çeviren ABD ve onun yandaşı AKP’nin hiçbir hamlesinin halklara barış ve özgürlük getirmeyeceğinin bilincinde, bu toprakların antiemperyalist devrimci gençliğinin devamcıları olarak savaş politikalarının ve katliamların karşısında duracağız.

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ
Emekçi halkların birbirine boğazlatılmasına hayır!
Yaşasın Türk-Kürt-Arap-Alevi-Sünni Halkın Kardeşliği!
AKP Rejiminin Suriye’deki Maceraları Kendi İkbali İçindir!

See More
Image may contain: 1 person, text
Photos
Posts
Image may contain: 1 person, text
Marksist Fikir Toplulukları

Recep Tayyip Erdoğan'ın kayyum atadığı Boğaziçi Üniversitesi'ne sömestr tatilinde ve kimselere duyurmadan adeta gizlice gelişi üzerine Boğaziçi Üniversitesi Marksist Fikir Topluluğu'nun yaptığı açıklama:

Image may contain: 3 people, people smiling, text
Marksist Fikir Toplulukları

Berkin Elvan,
Katledileli 1664 gün geçti. Eğer yaşasaydı, bugün 19 yaşında olacaktı.

Unutmadık, unutturmayacağız!

...

Katiller ve "emri ben verdim" diyen azmettiriciler hesap verecek!

Katledilen bütün çocukların, ekmek ve özgürlük için yola koyulanların mücadelesini zafere ulaştıracağız!
#BerkinElvan #BerkinElvan19Yaşında

See More

2018'de MFT'ye KATIL!
1 yılın daha sonuna geldik. AKP eliyle özgürlüklerimizin törpülendiği,
*Üniversitelerin bilimsel ve özerk yapılarının ortadan kaldırıldığı,
*OHAL ve KHK'larla ülkenin onurlu insanlarının; akademisyeninden gazatecisine, öğrencisinden işçisine baskı altına alındığı tutuklandığı bir yılı daha geride bıraktık.
Söyleyecek çok şey var ama geriye dönüp baktığımızda bu bir yılda direnenler akılda kalıyor. ...
KHK'lara boyun eğmeyen Nuriye ve Semih Hoca,
AKP'yi kendi mahkemelerinde mahkum eden Ahmet Şık,
grev yasaklarına rağmen mücadele etmekten bir adım geri durmayan işçiler ve
bu ülkenin devrimci geleneğinin baskıya ve zulme baş eğmeden topluma umut olan gençliği.
İşte bir tarafta sömürücüler, hırsızlar ve katiller, diğer tarafta kendi özgürlüğü için olduğu kadar toplumun özgürlüğü hakları ve insanlık için mücadele eden, dayanışan binler.
2018'de de kaderimiz başkaları tarafından belirlenmek istenecek. Bize çizdikleri yolda geleceksizlik, umutsuzluk ve sömürüyle karşı karşıya kalacağız. Yeni gireceğimiz yılda geleceğimizi dileklere ve isteklere bırakmadan somut adımlarla kendi ellerimizle kazanalım.
Son bir yılda dahi yaşadıklarımız, 100. yılını geride bıraktığımız EKİM DEVRİMİ'nin bize bıraktığı miras şunu gösteriyor;

Son Sözü direnenler söyler. Bu hep böyle oldu ama daha örgütlü daha canlı ve çalışkan olmak zorundayız. Tüm gençliği, dünyayı bulunduğumuz yerden değiştirmek, bize dayatılan zincirleri kırmak için MFT'li olmaya çağırıyoruz. 2018'e de umutla ve kararlılıkla giriyoruz.
SEN DE GEL! Eşitsizliğin, zulmün hep baki kalacağını sanan asalaklara karşı sesimizi birlikte yükseltelim.

SEN VARSAN HER ŞEY DEĞİŞİR SEN VARSAN TARİH DEĞİŞİR!

See More
Image may contain: one or more people and text

19 Aralık, Deniz Gezmiş'e terörist diyen hadsizlerin kanlı tarihinden sadece bir gün.
Maraş Katliamı'nda 111 kişi katledildi.176 kişi yaralandı. 400'e yakın ev ve işyeri yakılıp yıkıldı.
Suçlular caza almadığı için 39 yıl sonra Malatya’da evler işaretlenmeye devam ediyor.
19 Aralık 2000'de Hayata Dönüş diyerek hapishanelerdeki devrimci tutsakları katlettiler.

...

İktidarlar değişe de katliamlar devam ediyor. 28 Aralık 2011'de deki Roboski'de savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 44 kişi hayatını kaybetmişti. Katliamı'nın davasında hala ilerleme sağlanamadı. Bu katliamları anmasını yasaklayanlar, katliamın da failleridir.
Katliamları unutmadık, unutturmayacağız!
Yaşanabilir bir gelecek SOSYALİZM ile mümkün!

#19AralıkMaraşKatliamı
#Roboski
#HayataDönüş

See More
Image may contain: 5 people, text
Image may contain: 10 people, outdoor
Sosyalist Emekçiler Partisi - Denizli

Filistin için eylemdeydik!

Günlerdin bol keseden atıp tutan ama İsrail’le tüm ticari ve diplomatik ilişkileri sürdüren, Zarrap için havada uçuşan notaların bir ...tanesini İsrail'e yöneltmeyen hükümet tıpkı Ortadoğu’yu ele ele bataklığa çevirdikleri Trump gibi gündem değiştirmeye çalışıyor.

Tam da bu noktada Filistin davasını İsrail’le giderek katlanan ticari ilişkileri, yapılan doğalgaz anlaşmaları ortadayken sıkışınca ABD karşılığı damarları kabaran ikiyüzlü İslamcıların ve AKP’nin sahiplenemeyeceğini gösteren bir eylem gerçekleştirdi. AKP-ABD-İsrail, tüm gerici Diktatörler, Emperyalistler Ortadoğu’dan Defolun! Kudüs Filistinlilerindir!”

#EmperyalistlerOrtadoğudanDefolun
#KudüsFilistinlilerindir
#Denizli #SEP

See More

Yarın 14.00'da Spartaküs Kültür ve Sanat - Denizli'de buluşuyoruz.

Image may contain: one or more people and text
Spartaküs Kültür ve Sanat - Denizli

Bu hafta cumartesi etkinliğimiz Bolsevik.org yazarı Derya Koca'nın sunumuyla ''100. Yılında Ekim Devrimi'' olacak. Etkinliğimize tüm dostlarımız davetlidir.

*18 Kasım Cumartesi 14.00 | Altıntop mah. 1601 sok. 7/4 ÇINAR

Merhaba arkadaş!
Gençliğinin en önemli yıllarının geçeceği sıralarda öğrenmenin, sorgulamanın yılları olacak. Biz Marksist Fikir Toplulukları olarak, bulunduğumuz bütün üniversitelerde hayatı anlamanın ve Marks'ın dediği gibi “aynı zamanda onu değiştirmenin” yollarını arıyoruz.

Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada: baskılar artıyor, bugün amfilerinde ders anlatması gereken hocalarımız muhalif olduğu için işinden ihraç ediliyor, halka hakikatleri anlatmak onuru ile yazan gaz...eteciler cezaevlerinde, insan hakları savunucuları tutsak, binlerce sendikalı öğretmen sürgünde...
Ünivesiteler de bu baskı yumağına karşı çıkan yerler olarak iktidarın hedefinde.

Öyleyse olan biten sıradan bir gazete haberi değil. Senin ve benim başımıza gelene karşı mücadele ediyoruz. Sadece özgürlük ve adalete büyük bir tutkuyla bağlı olduğumuz için değil:bir sene sonra ülkemizde özgürlük adına ne kalacağının kaygısı ile mücadele ediyoruz. Bugün ne kadar yan yana gelirsek, yarın o kadar özgür olacağımıza inanarak mücadele ediyoruz. Bu mücadelede senin aklına, coşkuna ve gücüne ihtiyacımız var.
Ülkenin dört bir yanında topluluklarımız yeni üyelerini bekliyor
Yerin hazır. Bize katıl!

See More
Image may contain: one or more people

Sistemin en güçlü halinde bile yenemediği Ekim Devrimi ve arkasındaki fikirler, gücünü üretimden, yaşamdan ve insanlıktan alıyordu, almaya da devam edecek. MFT, tüm gençliği geçmişin ağırlığı ve geleceğin kaygısıyla yaşlanmaya bırakılmış bir ömür yerine emekçi sınıfların ışığında hayatın yemyeşil ağacında YENİ EKİMLER YARATMAK İÇİN ÖRGÜTLENMEYE ÇAĞIRIYOR!

100. YILINDA EKİM'İN YOLUNDA!
Önder Lenin, Troçki Hedef Sovyetler!

Image may contain: 14 people, text
Image may contain: 2 people, text
Marksist Fikir Toplulukları

Marksist Fikir Toplulukları olarak 100. yılında Ekim Devrimini selamlıyoruz!

Her dönemin zulmedenleri nefretle tarihin çöplüğüne gömülürken, Şanlı Ekim Devrimi'nin adı dahi bu sistemi, kapitalizmin devamlılığından kârı olanları korkutmaya yetiyor.
100. Yılında Ekim'in Yolundayız!

ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu added 5 new photos.

ODTÜ bozkırı yeşertmeye devam ediyor!
Bugün Ankara'nın en büyük rant projelerinin konusu olan ODTÜ arazisinde ODTÜ öğrencileri, emekçileri ve akademisyenleri ol...arak Ahmet Atakan anısına fidan diktik. İktidarın para, rant , beton ve baskı üstüne kurulu iktidarına karşı bir kez daha bozkırı yeşertmek için yollara koyulduk.
Bu kampüse diktiğimiz fidanlar sadece ormanımızı korumak için değildir. Çoraklaştırılmak istenen bölge ve ülkede mücadelemizin daimi olacağının da bir sembolüdür.

Hiçbir zaman biat etmedik etmeyeceğiz, ODTÜ geleneği sürüyor direniş büyüyor!

See More

Denizli'de yoğun bir gözaltı terörü yaşanıyor. Kyk yurtları sabah erken saatlerde polislerce basıldı, evler arandı çok sayıda gözaltı var.

Image may contain: text
Denizli Demokrat

SON DAKİKA! Denizli'de 1 Mayıs'ta slogan attıkları gerekçe gösterilen 16 kişi sabah evleri basılarak gözaltına alındı!
http://denizlidemokrat.com/son-dakika-denizlide-16-kisi-ev…/

Haftasonu Spartaküs Kültür ve Sanatta buluşuyoruz,
GENÇ KARL MARX film gösterimi ve üzerine söyleşi yapılacak.
...
Etkinliğimiz herkese açıktır
Ayrıntılı bilgi için sayfamıza mesaj atabilirsiniz veya 05058354780 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Image may contain: 3 people, text

10 Ekim anmasından kareler
Anılarını mücadelemizde yaşatacak, hayallerini tüm dünyada gerçek kılacağız!
10 Ekimi unutma, unutturma!
#10EkimKatliamınıUnutmadık

Image may contain: 8 people, crowd and outdoor

10 Ekim Salı günü saat 18.00'da Candoğan Parkı önünde buluşuyoruz.

Image may contain: 2 people, text
Marksist Fikir Toplulukları

Katilleri tanıyoruz! Saldırıya göz yumanları, düzmece mahkemelerde sorumluları koruyanları, geçen yılki anmada ailelere saldıranları unutmadık!
10 Ekim'i unutma, unutturma!