Photos
Posts

Beyaz Show’a telefonla katılarak Kürt kentlerinde yaşanan savaşta ölen çocukları hatırlatarak “çocuklar ölmesin” diyen Ayşe Öğretmen’e “terör propagandasından” verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası onandı. Ayşe Öğretmen 11 ay hapis yatacak. 3 aylık hamile olan Ayşe Çelik bebeğini hapishanede doğuracak. Çocuklarımızın katledilmedigi bir ülkede yaşamak için bu pervasız karara karşı çıkıyoruz.
Marksist Fikir Toplulukları olarak Ayşe Öğretmene destek olmak için başlattığımız kampanyaya bu akşam 21.00`da #AyşeHocayaDokunma Hashtag'iyle destek olmaya çağırıyoruz.

Image may contain: 1 person, smiling, meme and text
Marksist Fikir Toplulukları

Beyaz Show’a telefonla katılarak Kürt kentlerinde yaşanan savaşta ölen çocukları hatırlatarak “çocuklar ölmesin” diyen Ayşe Öğretmen’e “terör propagandasından” ...verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası onandı. Ayşe Öğretmen 11 ay hapis yatacak. 3 aylık hamile olan Ayşe Çelik bebeğini hapishanede doğuracak. Çocuklarımızın katledilmedigi bir ülkede yaşamak için bu pervasız karara karşı çıkıyoruz.
Marksist Fikir Toplulukları olarak Ayşe Öğretmene destek olmak için başlattığımız kampanyaya bu akşam 21.00`de #AyşeÖğretmeneDokunma Hashtag'iyle destek olmaya çağırıyoruz.

See More

#AyşeÖğretmeneDokunma
Beyaz Show’a telefonla katılarak Kürt kentlerinde yaşanan savaşta ölen çocukları hatırlatarak “çocuklar ölmesin” diyen Ayşe Öğretmen’e “terör propagandasından” verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası onandı. Ayşe Öğretmen 11 ay hapis yatacak. 3 aylık hamile olan Ayşe Çelik bebeğini hapishanede doğuracak.

Bu ülkede katledilen insanları savunmak için sayısız bedel ödeniyor. Barış Akademisyenleri’inin sesine ses katan Ayşe Öğretmen çok ağır şekilde cezalandırılma...k isteniyor. KHK ile işinden ihraç edilen akademisyenlerden sonra Ayşe Öğretmen, bütün cesareti ile bir ulusal kanalda sadece “çocuklar ölmesin” dediği için hapse girecek.

Ayşe Öğretmen’e dokumayın!

See More
Image may contain: 2 people, people smiling, text
Marksist Fikir Toplulukları

#AyşeÖğretmeneDokunma
Beyaz Show’a telefonla katılarak Kürt kentlerinde yaşanan savaşta ölen çocukları hatırlatarak “çocuklar ölmesin” diyen Ayşe Öğretmen’e “t...erör propagandasından” verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası onandı. Ayşe Öğretmen 11 ay hapis yatacak. 3 aylık hamile olan Ayşe Çelik bebeğini hapishanede doğuracak.

Bu ülkede katledilen insanları savunmak için sayısız bedel ödeniyor. Barış Akademisyenleri’inin sesine ses katan Ayşe Öğretmen çok ağır şekilde cezalandırılmak isteniyor. KHK ile işinden ihraç edilen akademisyenlerden sonra Ayşe Öğretmen, bütün cesareti ile bir ulusal kanalda sadece “çocuklar ölmesin” dediği için hapse girecek.

Ayşe Öğretmen’e dokumayın!

See More
Posts
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2,994 Views
ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu

Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu'nun kurucularından ve ihraç edilen barış akademisyeni Güneş Gümüş'ün ODTÜ rektörünün protesto korkusu dolayısıyla resmi açılışı Anıtkabir'e taşıması sonrası ODTÜ Öğrencileri olarak düzenlediğimiz açılışta yaptığı konuşma:

Image may contain: one or more people
Marksist Fikir Toplulukları

Merhaba arkadaş!
Gençliğinin en önemli yıllarının geçeceği sıralarda öğrenmenin, sorgulamanın yılları olacak. Biz Marksist Fikir Toplulukları olarak, bulunduğum...uz bütün üniversitelerde hayatı anlamanın ve Marks'ın dediği gibi “aynı zamanda onu değiştirmenin” yollarını arıyoruz.

Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada: baskılar artıyor, bugün amfilerinde ders anlatması gereken hocalarımız muhalif olduğu için işinden ihraç ediliyor, halka hakikatleri anlatmak onuru ile yazan gazeteciler cezaevlerinde, insan hakları savunucuları tutsak, binlerce sendikalı öğretmen sürgünde...
Ünivesiteler de bu baskı yumağına karşı çıkan yerler olarak iktidarın hedefinde.

Öyleyse olan biten sıradan bir gazete haberi değil. Senin ve benim başımıza gelene karşı mücadele ediyoruz. Sadece özgürlük ve adalete büyük bir tutkuyla bağlı olduğumuz için değil:bir sene sonra ülkemizde özgürlük adına ne kalacağının kaygısı ile mücadele ediyoruz. Bugün ne kadar yan yana gelirsek, yarın o kadar özgür olacağımıza inanarak mücadele ediyoruz. Bu mücadelede senin aklına, coşkuna ve gücüne ihtiyacımız var.
Ülkenin dört bir yanında topluluklarımız yeni üyelerini bekliyor
Yerin hazır. Bize katıl!
.

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
3,287 Views
3,287 Views
Hayır Daha Bitmedi was live.

Hayır Gönüllüleri medya tekeline karşı haftalık haber bültenlerine başladı. Gerçekleri öğrenmek için takip edin, izleyin, izletin!

Image may contain: 1 person
Hayır Daha Bitmedi

ON MİLYONLARA TERÖRİST DİYEMEZSİNİZ!
HAYIR cephesinin haklılığı karşısında EVET cephesi o kadar çaresiz ki sadece "terörist"-"vatan haini" gibi iftiralardan med...et umuyor. Bu tarz bile neden HAYIR denmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Bir düşünce ortaya koyamayan EVET cephesi halkı kutuplaştırmak, nefreti körüklemek ve kendisinden farklı düşünenlere iftira atmaktan başka şimdiye kadar birşey yapamadı. Tek adam rejimine karşı çıkan bizler, boşuna "demokrasi tamamen rafa kaldırılacak" demiyoruz. Farklı düşünenlere çamur atmaya dayalı yeni bir rejimin elinde ülke ne hale gelir bir düşünün.
Türkiye bunu hak etmiyor. On milyonlara terörist diyemezsiniz. Asıl ihanetçiler, halkı kutuplaştıran ve şucu-bucu diye topluma nefret tohumları ekenlerdir. Halkımız iftiracılara ve ahlaksızca yapılan algı operasyonlarına prim vermeyecektir.

See More

ODTÜ'den Boğaziçi Üniversitesi'ne dayanışmayla. Bak bir varmış bir yokmuş OHAL'de yine...
#ÜniversiteyiSavunuyoruz
#KayyumRektörİstemiyoruz
#TeslimOlmayacağız

ODTÜ MFT'den Boğaziçi Üniversitesi'ne selam! Bak bir varmış bir yokmuş OHAL’de yine, Yeni rektör atanmış Boğaziçi’ne İşte bir gece vakti kabus böyle başlamış...
youtube.com
Image may contain: 1 person, text
Marksist Fikir Toplulukları

Ekim Devrimi Ayaklanmasının Önderi, Kızıl Ordu Komutanı, devrimci teorisyen Troçki'nin katledilişinin 76. yıl dönümü.

Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan devrim...ci Marksizmin, sosyalizm mücadelesinin, tertemiz mirasını şanlı Ekim Devrimi'nin mimarlarından biri olarak bugünlere taşıyan, eserleriyle, hayatıyla, uzlaşmaz devrimci kararlılığı, azılı enternasyonalist duruşuyla, sistem karşıtı milyonlara esin kaynağı olan Troçki yoldaş, yarının Ekimlerine giderken mücadelemizde yaşıyor, yaşayacak!

See More
Dünya işçi sınıfının ve tiyatro sanatının en büyük ustalarından biri olan Alman Komünist Bertolt Brecht 58 yıl önce bugün Doğu Berlin’de yaşamını yitirdi. 10 Şubat 1898’de Almanya’nın Ausburg kentine doğan Brecht, şehrin önde gelenlerinden bir ailenin oğluydu. 1917’de dünyayı al
bolsevik.org
Image may contain: 1 person, text
ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu

Dünya işçi sınıfının ve tiyatro sanatının en büyük ustalarından biri olan Alman Komünist Bertolt Brecht 60 yıl önce bugün Doğu Berlin'de yaşamını yitirdi

Image may contain: text
Marksist Fikir Toplulukları

Üniversitene Hoş Geldin!

Bu yıl senin için zor bir yıl oldu. Ancak sadece senin için değil, hepimiz için zor bir yıldı. Savaşlar, ölümler, katliamlar ve daha ya...kın zamanda darbe yaşadık. Ancak böyle devam etmeyecek. 2013’te nasıl ki umut dolu kardeşlik dolu günler bu ülkenin sokaklarında milyonların dilinde türkü olduysa yine olacak.

Umutsuzluğun dağılacağı günler gelecek. O günler sen, ben, biz, bir araya gelirsek bir daha geri dönmeksizin tarihte kaybolur. Üniversiteyi kazandın, şimdi birlikte geleceğimizi kazanalım.

Üniversiteli oldun. Olan bitene, hayatını cehenneme çevirene, çocukluğundan beri ülkede özgürlük ve adalet adına ne varsa yiyip yutana karşı cesurca ses çıkarmak için mücadele edenlerin yanında yerin hazır. Seni bekliyoruz.

Unutma! Mücadele varsa, dik duranlar varsa umut vardır. Bizler bu ülkenin ve dünyanın geleceği olmak zorundayız.

Biz, Marksist Fikir Toplulukları bulunduğumuz her üniversitede emekten, özgürlükten, eşitlikten ve adaletten yana bir dünyanın kurulması için mücadele ediyoruz.

Seni de savaşlar ve yoksullukla dolu bu dünyaya karşı insanlığın umut dolu geleceği için Marksizmin üniversitelerdeki okulu olan Marksist Fikir Topluluklarına katılmaya çağırıyoruz.

Gel, geleceğimizde sarayların, savaşların, katliamların izi olmasın.

*Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu: www.facebook.com/marksistfikir

*ODTÜ www.facebook.com/marksistfikirodtu

*Ankara Üniversitesi www.facebook.com/AUMarksistFikirToplulugu

*Hacettepe Üniversitesi www.facebook.com/hacettepemft

*Boğaziçi Üniversitesi www.facebook.com/bounmft

*Marmara Üniversitesi www.facebook.com/Marmaramft

*İstanbul Üniversitesi www.facebook.com/iumft

*İstanbul Teknik Üniversitesi www.facebook.com/itumft

*Akdeniz Üniversitesi www.facebook.com/Akdeniz-Marksist-Fikir-Topluluğu-938124346…

*9 Eylül Üniversitesi www.facebook.com/Dokuz-Eylül-Üniversitesi-Marksist-Fikir-To…

*Ege Üniversitesi www.facebook.com/egemft

*Karadeniz Teknik Üniversitesi https://www.facebook.com/KTUMFT

*Mersin Üniversitesi www.facebook.com/Mersin-Üniversitesi-MFT-325447964463500

*Samsun 19 Mayıs Üniversitesi www.facebook.com/OMUMFT

*Pamukkale Üniversitesi www.facebook.com/paumft

*Mustafa Kemal Üniversitesi www.facebook.com/MKÜ-Marksist-FİKİR-Toplulugu-4797853788979…

*Kırklareli Üniversitesi www.facebook.com/KLUMFT

*Gümüşhane Üniversitesi www.facebook.com/gumushanemft

See More
Geçtiğimiz Cuma günü İzmir Atatürk Lisesi öğretmenlerinden Gamze Günseren, İlhame Atmaca, Dilek Yılmaz, Ceyhun Han Sağdıç, Hayal Dündar ve Melek Şişman OHAL kapsamında görevden alındı. Hepsi Eğitim Sen üyesi olan öğretmenlerin görevden alınmaları sürecin nasıl işlemekte olduğunu bir kez daha ortaya
bolsevik.org
Image may contain: 27 people, people smiling
Marksist Fikir Toplulukları

SURUÇ KATLİAMI'nın üzerinden bugün tam 1 yıl geçti. Umutlarınız, inançlarınız bizimle yaşıyor!
#SurucuUnutmaUnutturma!

Image may contain: 9 people, text
Marksist Fikir Toplulukları

Türkiye işçi sınıfının şanlı 15-16 haziran direnişi 46 yaşında!

Image may contain: text
Marksist Fikir Toplulukları

Suruç için Adalet Herkes için Adalet! SGDF'nin başlattığı kampanyaya destek oluyoruz. Dosyadaki gizlilik kaldırılsın, failler yargılansın! Yaşasın Devrimci Dayanışma!