Photos
Videos
Bugün akşam saat 17'de kadınlar, Özgecan ve öldürülen bütün kadınlar için Cebeci Kampüsü'nden Güvenpark'a yürüyüş düzenledi. Polisin saldırısına rağmen kitle polis barikatını aşarak yürüyüşlerine devam ettiler.
7
Posts
Nilgün Öneş. TV sektörünün tüketim odaklı sistemine inat sorgulatan, hatırlatan hatta yüzleştiren ancak sanatından da taviz vermeyen yapımlarda imzası olan bir senarist. Hatırl…
panzehirdergi.wordpress.com
Posts
Hukuka Marksist Bakış yola çıkıyor!

Sen de katıl bize! Birlikte düşünelim, tartışalım, birlikte üretelim. Ve dünyayı birlikte değiştirelim!
Image may contain: 1 person
Spartaküs Kültür ve Sanat

DUYURU: Geçen hafta başlayacağını duyurduğumuz akademi, bir hafta ertelemeyle, Bu Hafta Sonu Başlıyor! Hala Kayıt yaptırabilirsiniz. Derslerin yeni tarihleri afişte belirtilmiştir.
İletişim: 0536 658 82 28
Adres: Karanfil Sok. 14/9 Kızılay

No automatic alt text available.
Marksist Fikir Toplulukları

YÖK tarafından bütün dekanların istifasının istenmesine dair Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu olarak açıklamamız:

"15 Temmuz gecesi başlayan ve fiyaskoya... dönüşen darbe girişimini savuşturan RTE iktidarı, hemen sabahında cadı avına başladı. TSK, HSYK, Yüksek Yargı derken operasyonlar MEB ve YÖK’e de sıçradı. Milli Eğitim Bakanlığı 15.200 öğretmeni açığa alırken 21.000 sayıda öğretmenin de lisansını iptal etti.

YÖK ise bugün yaptığı açıklamada toplam 1577 kişi olmak üzere bütün dekanların istifasını istediğini duyurdu. YÖK’ün “istifa emri” üzerine ilk olarak Akdeniz ve Boğaziçi Üniversiteleri’nin, ardından ise diğer üniversitelerin dekanları topluca istifa etmeye başladı.

Cemaat çevresinin organize ettiği darbe girişiminin ardından, cemaatin çevresinde olan herkesin peşine düştüğünü açıklayan AKP, ne hikmetse üniversitelerde “bütün” dekanları tasfiye etmeye girişti. Bütün dekanların “paralelci” olduklarını düşünmüyorlar herhalde! Amaçları belli: uzun süredir aradıkları ve darbe girişiminin ardından yakaladıkları zafer edasıyla bütün muhalefeti tasfiye etmek!

Görünen o ki Saray, cadı avını genişletme projesine üniversitelerden başlıyor. Zaten yıllardır, hiçbir seçim sonucunu tanımadan atama yoluyla rektörleri belirleyen iktidar, şimdi de üniversite yönetimlerini tümüyle kendi çizgisinde dizayn etmek üzere bütün dekanları istifaya zorluyor.

Görülmektedir ki, darbecilere karşı başlayan idari ve adli operasyonlar, toplumsal muhalefetin bütün kesimlerine sirayet ettirilmeye hazırlanıyor. Marksist Fikir Toplulukları Federasyonu olarak, AKP’nin darbe girişimini bahane ederek muhalefete ve sosyalistlere karşı planladığı cadı avının ve tasfiye projelerinin karşısındayız!

Darbe girişimi bahane edilerek toplumsal muhalefeti susturamayacaksınız, sindiremeyeceksiniz!

See More
Image may contain: 1 person, standing and suit
Spartaküs Kültür ve Sanat

Cannes Film Festivali’nde "I, Daniel Blake" filmiyle ‘Altın Palmiye’ ödülünü Britanyalı sosyalist yönetmen Ken Loach kazandı.

İşçi sınıfının yönetmeni Ken Loach aldığı ödül sonrası "Başka bir dünya mümkün" diyerek umudunu dile getirdi.

TÜİK'in Şubat ayında açıkladığı işsizlik rakamlarını, DİSK'e bağlı DİSK-AR değerlendirdi. DİSK-AR'ın değerlendirmelerindeki en çarpıcı unsur toplam işsiz sayısı ve üniversiteli işsizlerin oranı. DİSK-AR, yaptığı değerlendirmede, işsiz sayısının 6 milyonu aşıp 6.5 milyon sınırın
bolsevik.org
  İşçi sınıfı hareketi güçlendikçe, burjuvazinin ve feodallerin, o hareketi bastırma ya da parçalama çabaları daha da çılgınlaşıyor. Her iki yöntem kuvvete başvurarak bastırma ve burjuva etkisiyle parçalama tüm dünyada, bütün ülkelerde sürekli olarak uygulanmaktadır; egemen sınıfların çe
bolsevik.org
  13 Mayıs 2014 … Irak’ta bir şantiyede mimar olarak çalışıyordum. Ofise döndüğümde babam aramıştı. “Koray Soma’da vefat etti.” “Koray kim baba?” “Cihat amcanın oğlu, kuzenin.” Ne tepki vereceğimi bilemedim. Soma’da ne olduğunu sordum hemen. Maden kazası, dedi. “Amcam nered
bolsevik.org
Image may contain: text
Erol Soğancı

Film gösteriminde ODTÜ de bugün. E.Soğancı

Image may contain: 1 person, text
Marksist Fikir Toplulukları

Bir kişi daha eksilmeyeceğiz! Katillerin iktidarı yıkılacak, Emekçiler kazanacak!

Get the whole picture - and other photos from Güneş Gümüş
pic.twitter.com/QKE0BjEd2q
MAY9
May 9, 2016 - May 12, 2016Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs Eğitim-Sen, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Özger Arnas Kırmızı Salon
43 people went

Idamlarının 44.yıldönümünde Denizleri ve 1 Mayıs 96'da katledilen Akın Reçber'i anmak üzere #6mayıs Cuma günü Karşıyaka Mezarlığına gidiyoruz.

Image may contain: 5 people, text