/ Gündem / Çocuk İstismarını Ortaya Çıkartan Memur Cezalandırılıyor

Çocuk İstismarını Ortaya Çıkartan Memur Cezalandırılıyor

on 18 Ocak 2018 - 18:54 Kategori: Gündem
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

İstanbul’da, Sosyal Hizmet uzmanı bir hastanede 5 ay içinde 155 çocuğun doğum yaptığını ortaya çıkarmıştı. O onurlu emekçi iktidar tarafından adeta cezalandırılıyor.

Bir çocuğun hastanede kaydının yapılmadığını fark eden sosyal hizmet uzmanı memur, hastane kayıtlarında geriye dönük yaptığı incelemede 5 ayda tam 115 çocuğun hastanede doğum yaptığını fark etti. Hastane yönetiminin tam anlamıyla göz yumduğu bu skandal için memur, savcılığa başvurdu.  Savcılık, İstanbul Valiliğinden soruşturma izni istese de reddedildi. Bu skandalı ortaya çıkartan emekçi bu süreçte tam iki kere sürgün edildi.Son olarak da hakkında soruşturma başlatıldı.

Gerçekleri ortaya çıkartan, çocukların çıkaramadığı ses olan emekçi bugün belki binlerce vakanın ortaya çıkarılmasına sebep oldu. Sadece tek bir hastanede ve İstanbul’un ortasında 115 çocuk kaydı varken tüm ülkedeki tablo çok daha korkunç. AKP, erken yaşta evlilikleri teşvik etmek için imam nikahını,Müftülere resmi nikah yetkisi ile zaten önünü açmaya başladı. Toplumda derinleştirilen muhafazakarlaşma çocuk istismarını; en çok da muhafazakar kesimde yaşayan kadınları mağdur ediyor.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı