/ Gündem / Ankaragücü Taraftarı Neden Öfkeli? (Video-Yorum) – Hasan Hüseyin Demirel

Ankaragücü Taraftarı Neden Öfkeli? (Video-Yorum) – Hasan Hüseyin Demirel

on 3 Nisan 2017 - 15:07 Kategori: Gündem

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta yükselişe oynayan Ankaragücü dün Bursaşspor ile Ankara OSTİM stadında karşılaşmaya çıktı. Maç beraberlikle bitti. Asıl olay bundan sonra başlıyor; yeterli bilet basılmadığı için maçı dışarıdan izleyen taraftarlar hakemi ve eksik bileti protesto etmeye başladı.

Peki bu protestonun ortaya çıkmasının asıl sebebi hakem ve yetersiz bilet miydi sadece? Tüm bu olayların altında yatan asıl sebep Cemal Aydın’ın başkanlığının ardından Melih Gökçek’in oğlu olan ve kısa bir süre önce Ankaraspor’un başkanlığını yapan Ahmet Gökçek‘in 30.08.2009’da yönetime gelmesi.

TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) tarafından usulsüz bulunan bu durum sonucu Ankaraspor’un lisansı iptal edildi. Ankaraspor’dan elde edemediği rantı şimdi Osmanlıspor olarak tamamıyla toplama bir takımla sürdürdü. Ankara’nın köklü bir takımı olan Ankaraspor’un bitimine ve diğer bir köklü takım olan 107 yıllık bir takımın da çöküşüne neden olan Melih Gökçek’in dün oynanan maçta da protesto edilmesinin asıl sebepleri bunlar.


Hırsız Gökçek, Fetöcü Gökçek” diye bağıran taraftarlara polis TOMA’larla ve biber gazı ile saldırdı.

Ankaragücü taraftarlarının Gezi’den bu yana süren muhalif duruşu ve şuanki yükselişi Melih Gökçek’i rahasız ediyor olacak ki, Ankaragücü taraftarlarının en ufak bir ptotesto girişimine polis ordusu ve TOMA’larla hazı kıt’a bekliyor.

Ankaragücü Kulübüne yapılan haksızlık bunlarla da sınırlı değil. AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı projesi kapsamında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı – Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne, Kamulaştırma Kanunu’nun 30. Maddesi çerçevesinde tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesi’ne devrinin yapılması kararlaştırılmıştı. Bu karar neticesinde Ankaragücü’nün Tandoğan’da bulunan store mağazası ve halısahasının bir  ay içerisinde boşaltılması gerektiği kulübe bildirilmişti.Bir Belediye Başkanı ve onun karşısında duran Türkiye Futbolu’nun lokomotifi konumundaki Ankaragücü ve taraftarları.

Melih Gökçek kendi başarısızlığını ve yolsuzluklarını örtbas etmeye çalışken Ankaragücü ve ondan geriye kalan ne varsa yok etmeye çalışıyor.

Ankaragücü 107 yıl boyunca dik durdu ve dik durmaya devam edecek. Yapılan hiç bir baskı ve tehdit bu durumun aksine yönelmesine sebep değildir.

Yorumlar Kapalı

Yorumlar Kapalı